fbpx

Directo uudised novembris 2023

30. nov. 2023
KASULIK NIPP!

KASULIK NIPP!

Kohanda dokumendivaated just selliseks, nagu Sulle meeldib

Kasutades Directo uue kujundusega dokumente, on Sul võimalik nende vaated kohandada just selliseks, nagu Sina tahad. Näiteks saad valida, milliseid väljasid soovid näha dokumendi päises ning milliseid tulpasid dokumendi tabelis, muuta elementide järjekorda, asukohta ning suurust jm.

Kui dokumendi ülemises paremas nurgas on nupp “Proovi uut”, siis vajuta seda, seadista dokumendi vaade vastavalt oma äranägemisele ning naudi mugavat töö tegemist.

VAATA VIDEOT JA LOE LÄHEMALT→


Directo finantsvaldkonna tootejuht Vilja Tuisk

Vilja Tuisk: “Ära jäta käibedeklaratsiooni uue vormi seadistamist viimasele hetkele!”

Aasta 2024, mil tõuseb käibemaksu standardmäär, saabub kiiremini kui oskad arvata. Kui 2024. aasta jaanuaris saad 2023. aasta detsembrikuu käibedeklaratsiooni esitada veel vanal vormil, siis juba 20. veebruaril 2024 tuleb Sul 2024. aasta jaanuari käibedeklaratsioon esitada uuel vormil.

Directo finantsvaldkonna tootejuht Vilja Tuisk: “Ära jäta uue KMD vormi seadistamist viimasele hetkele. Uuri lähemalt, kuidas seda Directos teha.”

LOE LÄHEMALT→


Uus Directos

Uus käibemaksukoodi kontroll välistab käibemaksu tõusuga seotud vead ostuarvetel

2024. aastal tuleb Sulle kindlasti sisse veel eelmise, 20% maksumääraga ostuarveid, aga kui oled Directos käibemaksumäärad dokumentidel juba ära uuendanud, siis läbi automaatkonteeringute tuleb ostuarvetele vale (kõrgem) käibemaksumäär. Või tekib olukordi, kus ostuarve ridadel muudetakse käibemaksusummat käsitsi ilma käibemaksukoodi muutmata, mille tõttu aruandluse järgi ei klapi käibemaksukood käibemaksusummaga.

Directo finantsvaldkonna tootejuht Vilja Tuisk: “Selliste vigade vältimiseks soovitan ostuarve ridadele aktiveerida meie uus lahendus „Käibemaksukoodi kontroll”, mis tagab, et käibemaksusumma vastab õigele käibemaksukoodile ehk arvutuslik käibemaksusumma võrdub sisestatud käibemaksusummaga. See kontrollib kõiki ostuarvete ridu ehk välistab vigade võimaluse täielikult.”

LOE LÄHEMALT→


DIrecto tootmisvaldkonna tootejuht Kete Rosenberk

Directo tootmisvaldkonna tootejuht Kete Rosenperk: “Ära tegutse pimesi, kasuta Kuluarvestust!”

Paljud tootmisettevõtted ei arvesta toote omahinnas kõiki ettevõtte (üld)kulusid või teevad seda “kõhutunde järgi”. Selleks, et tootmisstatistika ja selle analüüs annaksid usaldusväärse sisendi strateegiliste otsuste tegemiseks, on Directos võimekas tööriist Kuluarvestus.

UURI LÄHEMALT→


Kasutajatoe KKK

Miks ilmub vahel juba kompenseeritud puudumine ka järgmise kuu töötasu arvestusele?

Miks ilmuvad vahel puudumised, mille eest on töötajale väljamakse juba tehtud, järgmisel kuul uuesti töötasu arvestusele? Selline olukord võib esineda, kui puhkusetasu või haigustasu makstakse töötajale ette ning puudumised märgitakse töötasu arvestusele käsitsi.

Loe, kuidas selliste puudumistega Directos õigesti toimida, et antud olukorda vältida.

LOE LÄHEMALT→


Directo personalivaldkonna tootejuht Külli Rosenberg

Directo tootejuht Külli Rosenberg: “MyDirectole on lisandunud mitmeid uusi võimalusi.”

Käesoleva aasta kevadel tutvustasime Directo uut teenust MyDirecto, mis on ettevõtte töötajale suunatud portaal enda andmete mugavaks haldamiseks.

MyDirecto funktsionaalsus on pidevas arengus – vaata tutvustavat videot ning loe detailsemaid juhiseid selle  kasutusvõimaluste kohta.

UURI MyDirecto KOHTA→


Uus Directos

Mis on Directo uus võimalus “Administreerimine”?

Administreerimise saad sisse lülitada Directo peamenüü vasakul küljepaneelil ja see on super õigustega kasutajatele mõeldud funktsionaalsus, millega saad muuta lehitsejate, dokumentide ja aruannete peenhäälestuste vaikimisi seadistusi.

Kasutajad, kellel puudub ligipääs Administreerimise funktsionaalsusele, saavad muuta vaid enda isiklikke seadistusi. Administreerimise võimalusega kasutajad saavad seda teha aga kõigi kasutajate jaoks.

UURI ADMINISTREERIMISE KOHTA LÄHEMALT→


Directo tootejuht Evelin Peda

Kuidas tagada, et kaupade liigutamisel oma ladude vahel püsiksid laoseisud korrektsed?

Kommenteerib Directo müügivaldkonna tootejuht Evelin Peda:

“Kui liigutad kaupa ühest laost teise, siis selle kohale toimetamine võtab aega. Sina aga soovid, et näeksid igal hetkel õiget laoseisu nii lähtelaos, sihtlaos kui ka seda, et kaup on teel. Selline täpsus on eriti vajalik, kui kuvad laoseise live’is oma veebipoes või partneritele. Directos on selleks suurepärane lahendus olemas – kasuta kaupade liigutamisel transpordiladu!“

UURI TRANSPORDILAO VÕIMALUSTE KOHTA→


Meeletuletus – sulgeme peagi directo.gate.ee serveri

Tuletame meelde, et alates 01.01.2024 pääsed Directo teenustele ligi vaid https://login.directo.ee aadressi kaudu, mis tähendab suuremat kasutusmugavust ning kõrgemat teenuse turvalisust, töökindlust ja -kiirust.

Tõenäoliselt Sa kasutad juba praegu Directosse sisenemisel https://login.directo.ee aadressi, aga loe selle kohta lähemalt ning kontrolli kõik detailid üle. Eriti, kui teie ettevõttel on Directoga liidestatud mõni väline tarkvara.

LOE, MIDA PEAD TEGEMA→