fbpx

Edulood

Silikaat Grupp AS

30+ ettevõtet koondav Silikaat Grupp AS tegutseb väga erinevates valdkondades alates kinnisvarast, liivakaevandamisest, biometaani ehk rohegaasi tootmisest ning põllumajandussaaduste turustamisest kuni kodu- ja sisustuskaupade müügi ning loodusliku mineraalvee villimiseni. Ettevõtte finants- ja strateegiajuhi Merje Aavasalu sõnul otsisid nad lahendust, kuidas võimalikult lihtsalt ja kiirelt teostada mitmekümne äriühingu finantside analüüse ning omada reaalajas ülevaadet ka grupi käekäigust tervikuna.

Nii sündis grupis uue majandustarkvaraga seotud väärtuspõhise mõttelaadi muudatus, milleks on „ostame partnerlust, mitte tarkvara“. Ettevõte on üle minemas mitmetelt erinevatelt majandustarkvaradelt Directole: “Directo täidab kõik meie vajadused, kaasa arvatud tootmise juhtimine. Usume, et ühe täisfunktsionaalse tarkvara kasutuselevõtt võimaldab kokku hoida aega, mis kuluks töötajate koolitamisele mitme programmi kasutamiseks, juhendite koostamisele ja IT toele,” selgitas Aavasalu.

Tema sõnul toetab väga laiade võimalustega Directo omakorda ettevõtete paberivaba kuvandit, lisaks on boonusteks kasutamise lihtsus, hoomatav ja läbinähtav info ning võimalus kasutajal luua endale vajalikku aruandlust ja vajadusel juurutaja abiga ehitada üles erilahendusi. Kuigi Silikaat Grupp on 2021. aastal kahe kontserni konsolideerimise automatiseerimise juurutanud majandustarkvara Standard Books abil, pakub Directo lihtsaid võimalusi seni tehtud töö üle toomiseks.

Loe Postimehes ilmunud artiklit Silikaat Grupi majandustarkvara vahetamise kohta siit.