fbpx

Edulood

YEInternational project!

Väljakutse

Luua kiire ja turvaline andmevahetus kodulehe ja majandustarkvara vahel.

Uue kodulehe loomisega muutus väga oluliseks andmevahetus kodulehe ja majandustarkvara vahel. Kasutusel olnud Eeva raamatupidamistarkvara võimaldas küll saata andmeid veebi, kuid tellimuste info vastuvõtmine osutus tehniliselt komplitseerituks ning tõstatus turvalisuse küsimus andmete liikumisel. Lisaks kujunes võtmeküsimuseks andmevahetuse kiirus, sest ääretult oluline on omada igal ajahetkel reaalset ülevaadet laoseisust. Selgus, et olemasoleva tarkvara võimalused ei rahuldanud selles osas firma vajadusi.

Uue majandustarkvara otsingul tutvuti mitmete tarkvaradega, kuid esmajärjekorras jäid kaalukausile kaasaegsed internetipõhised lahendused Directo ja ERPLY. ERPLY langes valikust välja, sest tarkvara võimalustega lähemalt tutvudes selgus, et YEInternational AS-i jaoks vajalike andmete jaoks ei olnud see tarkvara sobilik. Valik langetati Directo kasuks, sest Directo vastas oluliselt paremini ettevõtte vajadustele.

Lahendus

Kõik müügikanalid töötavad reaalajas ning kogu aeg on erinevate müügikohtade ja ladude info olemas.

YEInternational AS kuulub rahvusvahelisse kontserni, mille emaettevõte asub Soomes. Kontserni tütarfirmad asuvad lisaks Eestile veel Lätis, Leedus ja Ukrainas. Firma tegeleb  andmeside ja multimeedia kaupade, elektroonika ja tööstustarvikute hulgi- ja jaemüügiga.

Directo äritarkvara juurutati 2011. aastal nii hulgi- kui jaemüügis. Ettevõttel on ka üks müügikoht Tartus, mistõttu Directo sobib imehästi, sest kõik müügikohad töötavad reaalajas ning kogu aeg on erinevate müügikohtade ja ladude info olemas. Directo juurutus võttis ca 2 kuud ning üleminekut uuele tarkvarale hinnati sujuvaks.

YEInternational töötajad kiidavad Directo aruannete kiirust. Mahukamad aruanded, mis kuvatakse Directos ekraanile kohe, võtsid Eeva tarkvaras sageli mitu minutit aega.

„Ajavõit Directo kasutuselevõtust ei tulene ainult kiirusest, vaid oleme suutnud ka käsitööd automatiseerida. Seda eelkõige tänu XML liidestele, massimpordi ja massekpordimoodulitele, mis võimaldavad suuremahulisi andmeid muuta ja lisada. Arvestades, et meil on aktiivses kasutuses ca 450 000 artiklit on see meile oluline, et saaksime ise andmeid vajadusel massiliselt muuta,“ mainis arendusjuht Priit Koppel. Lisaks veebilehele on Directo liidestatud Telemaga. See on kiirendanud tööd, sest puudub vajadus samu andmeid kahes keskkonnas sisestada – Directost liiguvad andmed juba liidese abil otse Telemasse ja sealt ka tagasi Directosse. Tänu liidesele on tekkinud ka parem ülevaade kaupade seisust erinevate edasimüüjate juures, sest kogu info on kättesaadav Directost.

YEInternationalil on tekkinud ka vajadus erilahenduste järele, mis on tingitud ettevõtte tegevuse spetsiifikast. Sellest lähtudes on tehtud ka Directo poolt arendusi. „Directo tugevuseks on kindlasti ka väga hea klienditugi,“ mainis YEInternational AS arendusjuht.

Firma on ka juurutanud aadressi- ja triipkoodipõhise laojuhtimise. See võimaldab inventuuri kaks korda kiiremini läbi viia kui enne ning lisaks leitakse kiiresti üles vabad aadressid, kuhu saab kaupa panna. Aadressipõhisus lihtsustab ka kauplustes müüjatel kiiresti soovitud kauba aadressi järgi leida.

„Meie firma jaoks on oluline efektiivsus ja aja kokkuhoid, seetõttu planeerime tulevikus veel mitmeid XML liidestusi. Meie klientide jaoks ei ole sageli kõige olulisemaks hind, vaid kauba kiire kättesaamine ja erilahenduste pakkumine. Seda eesmärki silmas pidades plaanime tulevikus liidestusi kontserni ja tarnijate andmebaasidega. Praegu on arenduses ka Directo ja Itellaga koostöös hankija saatelehtede digitaliseerimine, et vähendada käsitsi sisestamise tööd. „ sõnas Priit Koppel.

Tulemus

Directo äritarkvara on lisaks veebipoele liidestatud ka elektroonilise dokumendivahetusega ja erinevate partnerite tarkvaralahendustega.

„Directo kõige suuremaks plussiks YEInternationali jaoks on XML liideste võimalus, mis võimaldab Directot siduda reaalajas veebilehe ja teiste andmebaasidega, ja koondada kogu vajalik info ühte kohta ning automatiseerida käsitööd,“ ütles YEInternational AS arendusjuht Priit Koppel.

„Directo kui internetipõhine tarkvara on andnud ka hea võimaluse töötada kas kodukontoris või pihuarvutis. Directo kasutuselevõtuga kadus ka vajadus oma serveri järele ning pole enam vaja muretseda varukoopiate tegemise pärast. Sellega hoiame kulusid kokku,“  sõnas Priit Koppel.