fbpx

Directo uudised jaanuaris 2024

25. jaan. 2024
KASULIK NIPP!

KASULIKUD NIPID!

Kuidas mugavalt kontrollida ja korrigeerida arvete käibemaksumäärasid?

Seoses käibemaksu standardmäära tõusuga on oluline, et alates 1.1.2024 väljastatavatel arvetel oleksid kasutusel õiged käibemaksumäärad ning kogu käibemaksuarvestus oleks korrektne.
 
Selle tagamiseks on Directos funktsionaalsed kontrollaruanded, mis võimaldavad mugavalt tuvastada ning parandada kõik võimalikud vead. Jaanuari käibedeklaratsioon tuleb esitada küll alles 20. veebruaril, aga dokumentidel käibemaksumäära õigsuse kontrolliga soovitame tegelema hakata juba täna.
 
Kui korrigeerid arvet, millel on palju ridu, siis soovitame lihtsalt vajutada klahvi F3, mis avab otsingu/asenduse akna.

LOE KONTROLLARUANNETE KOHTA LÄHEMALT→

Directo tootejuht Evelin Peda

Directo müügivaldkonna tootejuht Evelin Peda: “Directo tegeleb nüüd võlglastega Sinu eest.”

Kui laekumata arvete ja võlglastega tegelemine röövib Sinu tööpäevadest liiga suure osa, siis on meie uus laekumata arvete meeldetuletuste tööriist just Sinu jaoks. Uuri lähemalt, kuidas saad seadistada Directo Sinu eest võlglastega tegelema, et ise samal ajal oma energia millegi veelgi olulisemaga tegelemisele suunata.

UURI LÄHEMALT, KUIDAS SEDA SEADISTADA→


Kasutajatoe KKK

Kuidas käib Directos aruandeaasta lõpus kontode sulgemine?

Directos on selle jaoks vahekanded, mida saad kasutada majandusperioodi lõpus kontode sulgemiseks ehk algsaldode nullimiseks. Vahekanded said meil hiljuti ka uue kujunduse ja täiendatud funktsionaalsuse.

Kuna vajadus vahekannete järele ei teki ettevõttes üldjuhul tihedamini kui kord aastas, siis paratamatult läheb Directo klientidel vahel meelest ära, kuidas neid kasutada. Loe ja tuleta meelde.

LOE VAHEKANNETE KOHTA LÄHEMALT→


Directo personalivaldkonna tootejuht Külli Rosenberg

Directo personalivaldkonna tootejuht Külli Rosenberg: “Kasuta aegunud puhkusepäevade automaatset mahakandmist.”

Kui ettevõtte töötajatel jääb eelmistest aastatest üle kasutamata puhkusepäevi, mis aeguvad, siis peavad raamatupidajad neid reeglina käsitsi korrigeerima.
 
Directos on selle jaoks loodud aga nutikas lahendus, mille abil teeb äritarkvara selle töö Sinu eest automaatselt ära.

UURI LÄHEMALT JA VAATA VIDEOT→


Uus Directos

Uue kujundusega Retsepti dokument tootmismoodulis

Alates veebruarist 2024 saad hakata Directos kasutama uue kujundusega Retsepti dokumenti. Mis on muutunud?

Oleme teinud mõned head asjad veelgi paremaks, et Sul oleks tootmise retseptidega mõnusam tööd teha ja see ei ole veel kõik, sest uusi kasutusvõimalusi on 2024. aastal lisandumas veelgi.

LOE LÄHEMALT→


Directo integratsioonivaldkonna tootejuht ja infoturbejuht Toomas Oper

Directo infoturbejuht Toomas Oper: “Finantsauditi käigus kontrollitakse ka äritarkvara.”

Arvatavasti ei tule Sulle üllatusena, et raamatupidamise aastaaruande auditi ühe osana kontrollitakse ka ettevõttes kasutatavate tarkvarade usaldusväärsust, turvalisust ning jätkusuutlikkust.

Anname ülevaate auditeerimise käigus tihti esitatavatest küsimustest ja vastustest Directo äritarkvara kohta. Samuti jagame ühte head nippi auditi lihtsustamiseks.

LOE LÄHEMALT→


Uus Directos

INF 3 koolituskulude aruanne

Saime Directos valmis uue INF 3 aruande, mis lihtsustab oluliselt haridusasutuste jaoks kohustusliku deklaratsiooni esitamist Maksu- ja Tolliametile.

INF 3 deklaratsiooni on võimalik Directost CSV vormis eksportida ning siis e-MTA keskkonda üles laadida.

LOE INF 3 KOHTA LÄHEMALT→


Anna oma panus Directo tootmismooduli arengusse

Oleme pühendunud oma teenuste pidevale täiustamisele, et Directo äritarkvara oleks võimalikult tõhus Sinu ettevõtte vajaduste rahuldamisel. Nüüd on ka Sinul võimalus anda Directo arengusse oma panus.

Palume Sul osaleda lühikeses küsitluses, mis käsitleb Directo tootmismoodulit. Sinu tagasiside on meile äärmiselt oluline ning küsitlusele vastates aitad meil Directo funktsionaalsust õiges suunas arendada.

ANNA OMA PANUS→

Anna teada, mida soovid õppida e-arveldamise kohta

Plaanime 2024. aasta kevadel läbi viia e-arvete kasutamist tutvustava veebiseminari. Kuna veebiseminar on suunatud just Sinule kui Directo kasutajale, siis palun anna teada, millised e-arvetega seotud küsimused Sind kõige rohkem huvitavad.

Tulemusena saad peagi osaleda tasuta koolitusel, mis tutvustab just neid teemasid, mis Sinu jaoks olulised on.

ANNA TEADA OMA EELISTUSTEST→