fbpx

Uue kujundusega Retsepti dokument

24. jaan. 2024

Retsept on Directo tootmismoodulis lõpptoote või pooltoote tootmiseks vajalike materjalide ja tööoperatsioonide järjestatud nimekiri. Alates veebruarist 2024 saad Directo tootmistarkvaras hakata kasutama uue kujundusega Retsepti dokumenti. Uue kujunduse kasutusele võtmiseks vajuta dokumendi ülemas paremas nurgas nuppu „Proovi uut“. Mis on muutunud? Oleme teinud mõned head asjad veelgi paremaks, et Sul oleks Retseptidega mõnusam tööd teha ja see ei ole veel kõik, sest uusi kasutusvõimalusi on 2024. aastal lisandumas veelgi.

Lisandunud ja täiustatud võimalused

Uus võimsam ja veelgi detailsem kasutuslogi

Kui varasemalt said Retseptiga tehtud toiminguid ja muudatusi vaadata vaid päisest „Muudatused“ sakist, siis nüüd salvestub nii päisel kui alumisel andmetabelil eraldi logi. Üles pead leidma vaid “Tabeli muudatuste ajaloo” ikooni ja jõuadki kohe logi kataloogi.

Leia üles ja kliki "Tabeli muudatuste ajaloo" ikoonil, mis avab kohe logi kataloogi.

Leia üles ja kliki “Tabeli muudatuste ajaloo” ikoonil, mis avab kohe logi kataloogi.

Lisaks avaneb logi nüüd eraldi aknas, mis võimaldab Retsepti ja logiga samaaegselt tööd teha, andmeid taastada või muudatusi sisse viia. 

 Müügihind

 • Lisasime Retsepti ridadele võimaluse tuua nähtavale artikli müügihinna. Tegemist on oodatud võimalusega lisaks omahinnale ka toote müügihinna analüüsimiseks. Eriti aktiivselt on seda lahendust oodanud ja meilt küsinud just müügis Retsepte kasutatavad ettevõtted.
 • Müügihinna leiad nii ridade tabelist kui ka Toode sakist. Mõlemates vaadetes on hinna tulp eraldi seadistatav. Dokumendi tulpade seadistamise kohta saad lähemalt lugeda siit.
 • Toode sakis tõstsime Kokku summad tabeli päisesse, et pikemate Retseptide puhul ei peaks Sa Kokku summade nägemiseks pikalt alla poole kerima.
 • Retsepti ridadele asetub müügihind artiklikaardilt, kuid seda on võimalik ka üle kirjutada või andmeliiklusega täita. Lisaks omahinnale saab nii analüüsida ka toote müügihinda, mida on nüüd mugavam kujundada. Komplekt-artiklite puhul näed nüüd mugavalt komponentide müüghindu ja saad neist komplekti hinna tuletada.
 • Tulenevalt müügihinna väljade lisandumisest ja uue kujundusega dokumendi seadistamise uutest võimalustest eemaldame peagi Retsepti ebavajalikuks muutuva  peenhäälestuse “Müügihind”. Kuna uuenenud funktsionaalsus võimaldab kasutajal palju lihtsamalt seadistada, kas ta soovib müügihinda tabelis näha või mitte, siis ei ole see peenhäälestus lihtsalt enam vajalik.

Ridade eksport

 • Retsepti ridade tabelisse lisandus võimalus retsepti read mugavalt Excelisse eksportida. Selleks vajuta lihtsalt ridade kohal Exceli ikooni  ja andmed liiguvadki Excelisse.

Andmete Excelisse eksportimiseks leia üles ja kliki Exceli ikoonil.

Andmete Excelisse eksportimiseks leia üles ja kliki Exceli ikoonil.

 • Palju on meilt uuritud võimlause kohta eemaldada ebaolulisi tulpasid või nende järjekorda muuta – siis nüüd see kõik võimalik. 
 • Directo uue kujundusega dokumentidele on lisanud palju uusi mugavaid võimalusi – nii ka Retsepti dokumendile. Loe lähemalt uue kujundusega dokumendi võimalustest siit.

Tulevikuplaanid

2024. aasta jooksul on meil plaanis Retsepti dokumendile lisada veel mitmeid funktsionaalsusi, mis Sinu elu lihtsamaks muudavad. Siin on väike valik nendest:

 • Retsepti ridadele koguse väljale lisame kalkulaatori funktsionaalsuse, mis muudab retseptile koguste ja valemite sisestamise oluliselt mugavamaks.
 • Toode sakki tuleb loetavam ja ülevaatlikum hierarhiline tabel, mis aitab pooltoodetel ja materjalidel paremini vahet teha.
 • Plaanis on ka mõned uued nupud, tänu millele muutuvad hindade uuendamine ja ridade värskendamine oluliselt mugavamaks.


Lisainfo: