fbpx

Directo uudised veebruaris 2023

21. veebr. 2023
nipivideo
KASULIK NIPP!
Kuidas töötada mahukate Pearaamatu aruannetega?
Kui soovid vaadata Pearaamatu aruannet väga andmemahuka perioodi kohta, võib sinu brauser jääda kõikide andmete kuvamisega hätta. Suurte andmemahtude puhul on mõistlik aruanne brauseris avamise asemel CSV failina eksportida.
 
Selleks vajuta peale filtrite ja valikute sisestamist ARUANNE nupu asemel kohe CSV nuppu ning edasi saad andmetega mugavalt tegeleda Excelis või muus andmetöötlustarkvaras.

VAATA VIDEOST, KUIDAS SEDA TEHA→

Hea uudis kõigile – nüüd on Directos lisatasude määramine ja menetlemine imelihtne!
Täiesti uus dokument Töötasu lisad teeb töötajatele lisatasude või preemiate määramise varasemast oluliselt mugavamaks – mis valmistaks nii ettevõtte juhile, raamatupidajale kui ka tublidele töötajatele rohkem rõõmu?
 
Nüüd piisab vaid lisatasu sisestamisest Directosse ja see jõuab läbi määratud menetlusringi automaatselt töötasude arvestusse. Jääb ära igasugune üleliigne käsitöö nagu e-mailide saatmine või raamatupidajal lisatasudega Excelis tegelemine ning välistatud on eksimused, mille tõttu lisatasud maksmata võivad jääda.
 
TUTVU UUE DOKUMENDI VÕIMALUSTEGA→

Retsepte saab mugavalt luua ka otse tootmistellimuselt
Millal tuleb kasuks otse tootmistellimuselt retseptide loomine?
 
Näiteks eritellimusi täites (kui toote retseptid pole Directosse veel kirjeldatud) võib loodud toode osutuda müügihitiks ning tekib vajadus luua sellest „päris“ retsept, mille alusel toodet ka tulevikus valmistada.
 
Või toimub teil ettevõttes toote väljatöötamine – retsepti veel pole, aga teete katsetusi otse tootmistellimusel. Katsetuste lõpus on vaja aga luua valmistoote retsept, mis saab edasise tootmise aluseks.
 
Nüüd saad seda kõike teha vaid ühe nupule vajutusega.
 
LOE, KUIDAS LUUA RETSEPTE TOOTMISTELLIMUSELT→

KASUTAJATOE KKK: Kuidas Directost meiliga saadetud dokumente jagada ka kolmanda osapoolega?
Kas Sul on olnud vajadus Directost klienditele ja hankijatele saldokinnituste saatmisel jagada saadetud kirjade sisu ka audiitoriga? Kas oled otsinud infot, et milline pakkumise või arve väljatrükk millal, kellele ja koos millise selgitusega täpselt on saadetud?
 
Kui Directost saata meiliga pakkumine, arve, saldokinnitus või mõni muu dokument, siis tekib samal hetkel selle kohta automaatselt ka dokument Sündmus. Kui teed süsteemiseadistuste all mõned “klikid ja klõpsud”, lisandub kogu meiliga saadetud info ning dokumendi väljatrükk ka sündmusele.
 
UURI LÄHEMALT→

Kuidas auditeid mugavalt läbi viia? Lase audiitor Directosse
Paljud audiitorid on hästi kursis Directo kasutusvõimalustega ning soovitame nii enda kui audiitori aja kokkuhoiuks seadistada talle Directos sobilike õigustega kasutaja ning salvestada vajalikud aruanded Directosse.
 
See lihtsustab kõigi tööd. Ära jäävad ajakulukad kohtumised audiitoriga, segadust tekitavad meilivahetused, aruannete koostamine jms. Kõik vajalikud dokumendid on audiitori jaoks kohe ligipääsetavad ning seda aruannetest kuni algdokumentide manusteni välja.
 
UURI, KUIDAS AUDITILE KULUVAT AEGA SÄÄSTA→

IT-VAATUST! Tule ja õpi tasuta küberturvalisuse veebinaril, kuidas oma ettevõtte andmeid kaitsta
Paljud võivad arvata, et küberturbega seotud meetmed on vaid suurte ettevõtete mure. Tegelikult võib aga küberrünnaku alla sattuda igaüks – ründajad ei ole tänapäeval ainult inimesed, vaid ka robotid, mille jaoks ei ole ettevõtte suurus määravaks teguriks. Ründe tagajärjena võivad hävida või lekkida olulised ning tundlikud andmed.
 
12. aprillil 2023 korraldame koos Cyberneticaga tasuta infoturbealase veebiseminari „Ettevõtte küberturvalisus. Investeeri ennetusse – tagajärgedega tegelemine on kallim“. Veebinaril räägivad Directo infoturbejuht Toomas Oper ja Cybernetica küberturvalisuse osakonna juhataja Sander Valvas lähemalt vastutusest, ohtudest ning ennetusmeetmetest, mida saad oma igapäevatöös koheselt rakendada.
 
LOE LÄHEMALT JA REGISTREERU→

Uue kujundusega dokumendid 
Uue kujunduse on saanud ka dokumendid Töötasu arvestus ning Töötasu väljamakse. Mõned uue kujundusega dokumentide eelised:
– uus ja mugavam töötajate filtreerimine ning sorteerimine
– nüüd on töötajapõhiste töötasude lisamine võimalik ka läbi miniotsingu
– täiustatud on tühjade objekti- ja projektiväljade filtreerimine

Uuri dokumentide kohta lähemalt allolevatelt linkidelt.

TUTVU DOKUMENDIGA TÖÖTASU ARVESTUS→
TUTVU DOKUMENDIGA TÖÖTASU VÄLJAMAKSE→ 

“Dokumentide avaja” teenuse nimi on nüüd “Dokumendi kinnituse tühistamine”
“Dokumentide avaja” teenus, mille nimi on nüüd “Dokumendi kinnituse tühistamine”, võimaldab vajalike õigustega kasutajatel avada Directo äritarkvaras kinnitatud dokumente korrigeerimise eesmärgil.
 
Keelemuudatuse tulemusena on kinnitatud dokumentide avamise nupu nimi varasema Ava asemel nüüd Tühista kinnitus. Muudatuse viisime läbi selleks, et Directo kasutamine oleks mugavam ning nii teenuse kui nupu funktsionaalsus selgem – nupu nimi kirjeldab nüüd täpsemalt toimingut, mida see teostab.
 
Kui Sul ei ole veel tellitud Dokumendi kinnituse tühistamise teenust, siis pöördu meie kasutajatoe poole: telefon 671 8578, e-post .

Täname, et oled Directo uudiskirja tellija! Kui arvad, et see pakuks huvi ka Sinu kolleegidele, siis kutsu neid samuti uudiskirjaga liituma →.

Loe ka eelmisi uudiskirju →.

Vaata järelvaatamisest Directo veebiseminare →.