fbpx

Directo uudised märtsis 2023

30. märts 2023
nipivideo
KASULIK NIPP!
Directos on võimalik põhivara nüüd ka osaliselt maha kanda!
Kas oled sattunud olukorda, kus teil on ettevõttes arvele võetud komplektina näiteks 100 ühikut põhivara koguhinnaga 10000 € (100 €/tk), aga mingil põhjusel on vaja maha kanda 5 ühikut? Uue põhivara dokumendiga on Directo kasutajatel nüüd seda väga lihtne teha!

Uuel põhivara kaardil saad teha soetusmaksumusest ka osalise mahakandmise ning Directo arvutab automaatselt sama proportsiooni järgi ka akumuleeritud kulumi mahakandmise osa.

LOE, KUIDAS TOIMIB PÕHIVARA OSALINE MAHAKANDMINE→

Säästa aega ja esita TSD lisad 4, 5 ja 6 koos TSD põhiaruandega otse Directost!
Directost saad e-MTA-sse töötasude aruandest koos TSD-ga automaatselt saata ka TSD lisade 4, 5 ja 6 andmed.

Lisas 4 deklareeritakse erisoodustused, lisas 5 kingitused, annetused ja vastuvõtukulud ning lisas 6 ettevõtlusega mitteseotud kulud ja muud väljamaksed ning maksustamise ebakõla põhjustanud summad. Kui kõik vajalikud finantskanded on Directos loodud, täituvad lisade andmed koos TSD faili üleslaadimisega automaatselt. Vajadusel saad teha ka parandusi, luua TSD faili uuesti ning lisade 4, 5 ja 6 faile ka ükshaaval e-MTA-s üles laadida.

Andmete automaatne edastamine ei säästa mitte ainult aega, vaid väldib ka käsitsi sisestamisest tingitud inimlikke vigu.

UURI, KUIDAS TSD LISASID SEADISTADA JA AEGA SÄÄSTA→

Hinnahaldus – võimas tööriist hinnavalemite haldamiseks
Kui Sul on olnud vajadus muuta korraga suurtes kogustes hindu ja hinnavalemeid, siis on Directo Hinnahaldus just Sinu jaoks. Hinnahaldus on võimas tööriist, mis annab Sulle selge ülevaate hinnavalemitest ning laialdased võimalused hinnavalemitega töötamisel.

Selle eriti väärtuslik võimalus on korraga paljude hinnavalemite muutmine. Nagu nipsust saad vajadusel näiteks sajas erinevas hinnavalemis tõsta ühe konkreetse artikli hinda 10% või lisada kõigisse hinnavalemitesse uue artikliklassi või hankija.

UURI LÄHEMALT HINNAHALDUSE VÕIMALUSTE KOHTA→

Tootmises ütleb 1 pilt tihti rohkem kui 1000 sõna
Tootmises on tehtav töö sageli seotud kindlate toimingute või joonistega. Töö tegija vajab lisaks lühiülesande kirjeldusele vahel ka pikemat protsessikirjeldust või detaili joonist. Selleks, et töö oleks tegijale veelgi selgem, piltlikum ja üheselt arusaadavam, täienes tootmise tagasiside aruanne manuste nägemise võimalusega.

Manused võivad Directos olla seotud nii tootmistellimuse kui retseptiga. Mõlemad manused saab aruandes nähtavale tuua. Lisaks saab mitme manuse olemasolul nende järjekorda muuta ja määrata neist esimene, mis avaneb vajutades “Ava manus” nupule.

Lisaks saad nüüd Directos juba laialdaselt kasutust leidnud artikli pildimulli funktsionaalsust kasutada ka tootmise tagasisides. See on mugav kõigile tagasisidet kasutavatele tööstustele, sest materjalide loetelus saab lihtsa vaevaga kursoriga üle liikudes nüüd näha ka nende pilte. Suurimat kasu lõikavad sellest ettevõtted, kus töötajaskond on mitmekeelne ja tekstipõhised kirjeldused ei pruugi alati aidata.

TUTVU TOOTMISE TAGASISIDE ARUANDE UUTE VÕIMALUSTEGA→

Nullhinnaga müük – kuidas seda Directos keelata või lubada?
Kaupmehed reeglina kaupu tasuta ei jaga ja selle vältimiseks saab Directos rangelt keelata nullhinnaga ridadega arvete kinnitamise. Mida aga ette võtta, kui tekib olukord, kus on siiski vaja nullhinnaga müüa? Näiteks antakse vahel ostetud kaubaga kaasa tasuta kingitus või kott, mis on vaja kassas läbi lüüa.

Nullhinnaga müüki saab Directos seadistada süsteemiseadistustest, ehk määrata, kas arvet saab kinnitada, kui sellel on nullhinnaga artikleid. Kui seni kehtis süsteemne seadistus kõigile artiklitele korraga, siis nüüd saad määrata artiklite kaupa, millist neist on lubatud nullhinnaga müüa ja millist mitte. Samuti saad määrata artiklite kaupa, milliste puhul Directo lihtsalt kuvab hoiatuse nullhinna kohta (saad veel vajadusel hinna sisestada), kuid see ei sega arve kinnitamist.

LOE, KUIDAS KÄIVITADA NULLHINNA KONTROLL→

Kasutajatoe KKK: Miks ma näen registrit avades tühjust? Kas keegi on mu andmed ära kustutanud?
Tihti saame klientidelt selliseid kõnesid ja kirju. Miks siis juhtub vahel nii, et registrit avades vaatab sulle vastu tühjus ja tekib tunne, nagu kõik andmed oleksid kuhugi kadunud? Tegelikult on Sinu andmetega kõik korras – loe edasi ja saad teada, mida sellises olukorras teha.

Registris andmete kiiremaks otsimiseks on võimalik otsingu filtrid salvestada, mille tulemusel avaneb iga kord registrit lahti võttes eelseadistatud vaade. Aeg ajalt juhtub Directo kasutajatel lihtsalt see, et salvestatakse vale otsingu filter, mille tulemusena näitab register avades tühja ekraani.

Midagi hirmsat ei ole sellisel juhul juhtunud ja andmed ei ole mitte kuhugi kadunud – kui Sa otsingu filtrid puhastad või muudad ja uuesti vaate salvestad, siis näed taas kõiki vajalikke artikleid, kliente, arveid, tellimusi jms.

LOE REGISTRI OTSINGU FILTRITE TÜHISTAMISE KOHTA→

IT-vaatust!: Osale juba 12. aprillil toimuval tasuta küberturbe teemalisel veebinaril
Directo on ISO 27001 sertifitseeritud tarkvaraettevõte, mis tähendab, et me tegeleme infoturbe küsimustega kõrgemal tasemel ja kõik vajalikud küberturbe meetmed meie ning meie klientide andmete kaitsmiseks on tarvitusele võetud.

Directo infoturbejuht Toomas Oper: “Küberrünnakuid ei teosta tänapäeval enamasti mitte inimesed, vaid robotid. Nende jaoks ei ole olulised rünnatava ettevõtte suurus ning tegevusala, vaid hoopis nende kasutatav IP-vahemik ning andmete haavatavus.”

Osale 12. aprillil 2023 tasuta infoturbealasel veebiseminaril „Ettevõtte küberturvalisus. Investeeri ennetusse – tagajärgedega tegelemine on kallim“. Veebinaril räägime lähemalt vastutusest, ohtudest ning jagame lihtsaid ennetusmeetmeid, mida saad oma igapäevatöös koheselt rakendada.

REGISTREERU KÜBERTURBE VEEBINARILE→

Mida peavad tegema Directo kliendid seoses Itella uue Smartpost API kasutusele tulekuga?
Kui oled Smartpost API kasutaja, siis said Itellalt kindlasti teavituse, et alates aprillist 2023 võetakse kasutusele uus Smartpost API ja seni kasutusel olevad lahendused suletakse hiljemalt 31.03.2023.

Kui edastad pakiandmeid Smartposti keskkonda Directost arvete nimekirjast, siis pead tegema vaid kaks lihtsat liigutust, et andmete saatmine ka edaspidi töötaks:
Sisesta süsteemiseadistuste alla Smartposti API võti, mille saad Itella iseteenindusest.
Asenda senine pakiandmete edastamise URL uuega: https://gateway.posti.fi/smartpost/api/ext/v1/orders.

LOE LÄHEMALT SMARTPOST LIIDESE KOHTA→

Täname, et oled Directo uudiskirja tellija! Kui arvad, et see pakuks huvi ka Sinu kolleegidele, siis kutsu neid samuti uudiskirjaga liituma →.

Loe ka eelmisi uudiskirju →.

Vaata järelvaatamisest Directo veebiseminare →.