fbpx

Directo uudised aprillis 2023

27. apr. 2023
nipivideo
KASULIK NIPP!
Mida teeb aruannetes F3?
Kui soovid võrrelda kahte detailselt filtreeritud aruannet, millel on erinev vaid näiteks üks filter, siis vajuta esimeses aruandes klahvi F3. See avab uues aknas samade filtritega aruande. Edasi on juba väga lihtne seda ühte filtrit muuta ning aruandeid võrrelda. See on tihti väga vajalik nipp näiteks palgaaruande vaadete võrdlemisel.
 
VAATA F3 KASUTAMISE NIPIVIDEOT→

Mis on Directo peamenüüs “õhku kirjutamine”?
Directo peamenüüs on suur valik dokumente ja aruandeid ning vahel tundub nende seast kiiresti õige leidmine keeruline. Tegelikult ei ole see üldse raske – iga olukorra lahendab “õhku kirjutamine”. Kui tead kasvõi osaliselt, mida otsid, siis toksi peamenüüs olles sõna(d) lihtsalt klaviatuuril sisse ning Sulle avaneb valik vastava sisuga dokumentide ja aruannetega.

VAATA, MIDA TÄHENDAB “ÕHKU KIRJUTAMINE”→

Uued põhivara ja väikevahendite dokumendid – lisandus mitmeid uusi kasulikke võimalusi
Meil on suur rõõm teatada, et oleme täiustanud Põhivara ja Väikevahendite dokumente ning soovitame neid nüüd kõigil kasutusele võtta! Põhivara ja väikevahendite arvestuse pidamine on uute dokumentide abil veelgi läbipaistvam, kiirem, automatiseeritum ja kasutajasõbralikum.
 
Kui oled oodanud uute dokumentide kasutuselevõtuga kaasnevat lisaväljade funktsionaalsust, siis nüüd on ka see valmis. Uusi kasulikke funktsionaalsusi on veel mitmeid – varade osaline mahakandmine, andmete muutmise ehk tegevuste register, amortisatsiooni arvestamine kuluobjekti/projekti osakaalu järgi, mitme kasutaja ja/või vastutaja määramine.

LOE UUTE DOKUMENTIDE KOHTA→

Pakendiaruanne Directos – asendamatu abimees paljudele, kellele laienevad 1. maist 2023 pakendiaruandluse nõudmised
Veebruaris võttis riigikogu vastu seaduse, mille kohaselt laieneb alates 1. maist 2023 pakendiaruande esitamise nõue ka paljudele sellistele ettevõtetele, mille tegevust see seni ei puudutanud.
 
Varem kohustas seadus pakendiaruandlusega tegelema vaid ettevõtteid, kus lasti pakendatud kaubaga turule rohkem kui 100 kg plastpakendeid või 200 kg muid pakendeid aastas. Alates 1. maist peavad pakendiaruannet hakkama esitama kõik e-poed, maaletoojad, hulgimüüjad, baarid-kohvikud ja restoranid, kes pakendavad ja müüvad toitu kaasa.
 
Võta kasutusele Directo võimekas “Pakendiaruanne”, mille saad seadistada vastavalt enda valitud taaskasutusorganisatsiooni aruandevormile, ning esita vajalikke andmeid seega väga lihtsalt ja mugavalt.

UURI LÄHEMALT PAKENDIARUANDE KOHTA→

Osale 4. mail raamatupidamisbüroodele suunatud veebiseminaril: “Digitaliseeri ja võta reeded vabaks!”
Raamatupidamisbüroo jaoks on digitaliseerimine kasulik investeering, mitte kulu. Õpi tööprotsesse nii automatiseerima, et viid büroo produktiivsuse täiesti uuele tasemele.
 
Võta ise kasutusele ja soovita ka oma klientidele CostPocketi ning Directo nutikaid lahendusi raamatupidamise digitaliseerimiseks, millega säästad palju aega ja vaeva. Nii saad pakkuda klientidele veelgi kiiremat ja paremat teenust ning ise võtta näiteks reeded vabaks!
 
4. mail kell 11:00 toimuval tasuta veebinaril jagame näpunäiteid raamatupidamisbüroo tööprotsesside targaks digitaliseerimiseks. Samuti räägib raamatupidamisbüroo Finants ja Marketing asutaja Kaire Tammer oma kogemustest.

UURI LÄHEMALT JA REGISTREERU KOHE→

Kasutajatoe KKK: kuidas laadida Directost alla ja edastada kolmandatele osapooltele korraga palju suuri manuseid?
Directos võivad pea kõikide dokumentide küljes olla ka manused. Manuste korraga allalaadimine on oluline mugavusfunktsioon, mis säästab oluliselt Sinu aega ja vaeva, kui on vaja alla laadida palju ja suuri faile korraga.
 
See võib olla eriti kasulik olukordades, kus pead jagama suuri andmehulki kolmandate asutuste või inimestega. Näiteks audiitoriga, kes võib vajada teatud parameetritele vastavaid raamatupidamise algdokumente, mida saate hõlpsasti korraga alla laadida ning talle meiliga saata.
 
Manuseid on enne alla laadimist võimalik filtreerida paljude erinevate parameetrite järgi (dokumendi tüüp, failinimi, faili suurus, kasutaja, ajalised näitajad, konto algus ja lõpp jpm). Samuti saad neid arhiveerida või andmebaasist kustutada. Kogu see protsess on asünkroonne ehk sellega tegeleb Directo äritarkvara taustal.

LOE LÄHEMALT MANUSTE ALLALAADIMISE KOHTA→

UUS: Coop Pank Gateway liidestab Sinu Directo nüüd mugavalt ka Coop Pangaga
Meil on hea meel teada anda, et Directo klientidel on nüüd võimalik kasutada uut Coop Pank Gatewayd, mille abiga saad automatiseerida mitmeid tööprotsesse!

Coop Pank Gateway lahendus säästab oluliselt Sinu aega, sest selle vahendusel saad kiiresti ja mugavalt:
– kontoväljavõtteid eelmise päeva/valitud perioodi kohta;
– saada kiirteavitusi reaalajas tehingute toimumise kohta;
– edastada makseid kinnitamiseks internetipanka.

Coop Pank Gatewayga liitumine on Sinu jaoks tasuta ning puudub ka kuutasu.

UURI, KUIDAS KASUTADA COOP PANK GATEWAYD→

Iga personaliplaneerija hea sõber: Directo tööjõu struktuuri aruanne
Kui puutud tihti kokku hooajaliste või muutuva koormusega ametikohtade töö planeerimisega, siis viib tööjõu struktuuri aruanne kindlasti Su suunurgad ülespoole.
 
Tegemist on suurepärase töövahendiga, millega eelarvestada ja planeerida ametikohtade täituvust. Kasutades seda aruannet omad alati head ülevaadet osakonnas eelarvestatud ametikohtade arvust ja nende täituvusest. Samuti saad määrata igale ametikohale eelarvestatud bruto töötasu, mis annab hea ülevaate osakonna planeeritavatest tööjõukuludest.

LOE LÄHEMALT, KUIDAS ARUANNE TÖÖTAB→

IT-vaatust!: vaata järgi Directo ja Cybernetica küberturbe veebiseminari
12. aprillil viisime koostöös Cyberneticaga läbi veebiseminari „Ettevõtte küberturvalisus. Investeeri ennetusse – tagajärgedega tegelemine on kallim“.
 
Meil on hea meel näha, et aina rohkem ettevõtteid teadvustavad küberturbe ning ennetusmeetmete olulisust ning veebiseminaril oli palju osalejaid. Kui Sinul ei õnnestunud seda otseülekandes näha, siis on meil hea uudis – veebinar on nüüd ka järelvaadatav.
 
Samuti on Sul hea võimalus heita pilk peale veebinaril esitatud küsimustele ja nende vastustele: https://directo.ee/uudised/kuberturbe_veebinar_qa.

ÕPI KAITSMA OMA ANDMEID→

Täname, et oled Directo uudiskirja tellija! Kui arvad, et see pakuks huvi ka Sinu kolleegidele, siis kutsu neid samuti uudiskirjaga liituma →.

Loe ka eelmisi uudiskirju →.

Vaata järelvaatamisest Directo veebiseminare →.

Tule meile tööle! Vaata Directo vabu töökohti→.