fbpx

Uuendused juulis 2018

19. juuli 2018

Kasulik nipp: Peamenüüst soovitud dokumendi või aruande kiireks leidmiseks soovitame “õhku” kirjutama hakata ja Directo kuvab nimekirja sobivatest toimingutest. Neist vajaliku saate valida nooltega liikudes ja Enter klahviga. Proovige näiteks kirjutada “arve” ja näete kohe, kuidas see funktsioon töötab.

Directo uus kujundus
Kauaoodatud uus Directo kujundus on valmis! Lisaks stiilsele välimusele pakub uus kujundus palju eeliseid efektiivsemaks programmi kasutamiseks:

  • Vasakpoolne navigatsiooniriba – hea ülevaade, mida kasutaja on viimati teinud.
  • Dokumentide loetelus ridade arvu muutmine – raamatupidajatel on tihti vaja kõik kontod Excelisse eksportida, nüüd saab seda teha mugavalt finantskontode lehitsejast.
  • Dokumentide loetellu saab lisada mitu lisavälja tulpa ning tulpade valimine on muutunud väga mugavaks.
  • Dokumentide loetelu vaadet on võimalik salvestada komplektideks ning neid hõlpsasti vahetada. Directo kliendid on soovinud antud arendust juhuks, kui üks kasutaja peab töötama erinevates rollides (näiteks kontoris ja laos) ning saab nüüd mugavalt eri rollide vaateid vahetada.
  • Kujunduse teemat saab otse peamenüüs vahetada.
  • Nutitelefoni vaade on kasutajasõbralikum.

Pikaajalised Directo kliendid on muret tundnud, et uue kujundusega kaob neil võimalus kasutada lemmikuks saanud rohelist taustavärvi. Directo kujundaja on võtnud nende soovi kuulda ning uues kujunduses on ka vana hea roheline teema nimega „Nostalgia“!

Ostuarvete sisestamine on nüüd veelgi kiirem!
Directo on välja töötanud tõelise ajasäästja – ostuarvete täitmise automaatika. Hankijapõhiselt seadistatakse programm nii, et ostuarve väljad täituvad automaatselt. Eriti kasulik on ostuarve automatiseerimine igakuiste ostuarvete puhul, kus näiteks üks hankija saadab mitu ostuarvet, aga viitenumber või konto on erinev. Pärast korrektset seadistamist jääb üle ainult ostuarve kinnitada!

Automatiseeritud täitmist saab kasutada ka e-arvete puhul. Kütusekaartide ning telefonipõhiste arvete sisestamine muutub nüüd palju lihtsamaks ja kiiremaks. Samuti on võimalik hankijale lisada automaatne finantsretsept. See on eriti vajalik kasutajatele, kes saavad hankijalt üherealise ostuarve, aga programmi on vaja sisestada mitmerealine ostuarve (näiteks jagatuna objektide või projektide vahel).

Esmalt põhjalik seadistamine ja seejärel tohutu ajavõit! JUHEND 

Hankija mitu pangakontot
Nüüdsest on võimalus hankijatele lisada mitu pangakontot ning hõlpsasti neid dokumentidel vahetada. Head kasutamist! JUHEND 

Ülimugav aruande vaadete vahetamine
Directo aruannetesse on lisandunud enneolematult mugav vaadete vahetamise võimalus. Vaadete vahetamiseks tuleb vajutada Alt+number (1,2,3 jne), erinevad numbrid näitavad erinevaid aruande vaateid ja Aruande nuppu ei peagi vajutama. Funktsionaalsus töötab aruannetes, millel on erinevad vaated, näiteks Personali nimekiri – vajutades Alt ja 1 kuvatakse vaade “Nimekiri” ning vajutades Alt ja 2 ilmub vaade “Sünnipäevad”. Seda uuendust peab kohe kindlasti proovima!

Kassa-arve kiirus nüüd ka teistel dokumentidel
Kas Kinnita-Salvesta kombinatsioon tundub liiga aegavõttev? Tore uudis on see, et Directo kassa-arve kiirklahvid töötavad nüüd kõikidel dokumentidel.

Kiirklahvid on: F8 – Prindi, F9 – Salvesta ning F12 – Kinnita. Jah, tõepoolest, dokumendi kinnitamiseks piisab ainult F12 klahvist!

Kulutuste periodiseerimine
Directosse on lisandunud võimalus kulutusi periodiseerida. Tegemist on kauaoodatud arendusega klientidele, kelle töötajad teevad isikliku kaardiga periodiseeritavaid kulutusi (näiteks liikluskindlustus, ajalehe aastatellimus jne).

E-arvete mugavam töötlemine ja täienenud Manuste aruanne
Firmapõhisesse postkasti saadetud XML-formaadis e-arved liiguvad nüüd automaatselt Dokumentide transpordi registrisse. Kuna aga kliendid on harjunud Directosse saadetud faile Manuste aruandes nägema, siis sellest tulenevalt on loodud uuendus, et kõik Dokumentide transpordi all olevad kirjed ilmuvad ka Manuste aruandesse sidumata manuste alla. Uuenduse eesmärk on lihtsustada sisenevate arvete töötlemist – kasutajad saavad nii firmapõhisesse postkasti kui ka liidese kaudu saabunud failidest luua uusi dokumente mugavalt ühe aruande alt.
Lisaks on isiklike seadistuste alla lisandunud võimalus sisse lülitada “Mail manusega” uus valik „PDF + e-arve“, et klientide arvesaajad saaksid vajadusel e-arvet töödelda.

Objektide tõhusam asetamine
Objektide maatriksasetajat on täiustatud klientide jaoks, kellel on suur arv objekte (näiteks ehitusfirmad). Objektide kuvamist on võimalik piirata sõltuvalt objektist ja projektist, et valik oleks kiirem ning vähendatud sisuga.