fbpx

Uuendused augustis 2018

16. aug. 2018

Kasulik nipp: Salvestatud aruande saab Directosse sisse logimisel kohe avanema panna. Näiteks võiks programmiga tööd alustades ette tulla tegelemata tööd või võlglaste nimekiri ning seda on võimalik seadistada nii endale kui ka teistele kasutajatele!

Uuenenud väljavõtte dokument
Lisaks käsitsi importimisele on Directo kasutajatel suurepärane võimalus kasutada automaatset andmevahetusliidest pangaga, mille tulemusena tekib programmi väljavõtte dokument. Vahepeal on väljavõttele lisandunud täiendused, millest olulisemad toome siin välja:

  • Väljavõtet ei saa enam kustutada, kui temast on juba dokumente loodud.
  • Töödeldud ja mittevajalikku väljavõtet on võimalik sulgeda.
  • Dokumendil kuvatakse pangaväljavõtte alguskuupäeva, algsaldot ning kirjete arvu failis, lisaks sama päeva väljavõtte tasumisviisi konto algsaldot Directos.
  • Kui väljavõttest on loodud dokumente ning tehakse uus import, uuenevad nüüd ainult read, millest pole juba dokumenti koostatud.
  • Kiirteavituse sõnumid muutuvad väljavõtte dokumendiks. Eriti kasulik on see näiteks veebipoe pidajatele, kuna võimaldab laekumiste infot reaalajas.

Automaatsed pangaväljavõtted on hetkel toetatud kasutajate jaoks, kelle kodupangaks on Swedbank. Nüüdsest on võimalik teenuse operaatoriks määrata Directo täiesti ise ilma pangaga täiendavat lepingut sõlmimata, kuid endiselt tuleb sellest teavitada meie kasutajatuge. Automaatsed väljavõtted on saadaval ka Directo Soome kasutajatele (eraldi leping e-arve operaatoriga). JUHEND

Pluss filter
Oleme aruannetesse loonud järjekordse nutika funktsionaalsuse, millest on meie kasutajad unistanud juba kaua ning boonusena ei võta see lisaruumi. Pluss filter võimaldab valida dokumendilt lõpmatu hulk välju ning endale sobiva aruande koostada. Näiteks, kui soovite näha ühe maakonna teatud kliendiklassi kasumlikkust, tuleb kasumiaruandes jätta kliendi väli tühjaks ning pluss filtri abil täita maakonna ja klassi väljad.
Uudne filter on märgistatud plussiga ning hetkel saadaval bilansis, kasumiaruandes ning sündmuste nimekirjas. Tulevikus laieneb funktsionaalsus ka teistesse aruannetesse.

Müügiartiklid
Artiklikaart on samuti vahepeal saanud täienduse – ühele tootele on võimalik määrata nii ostu- kui ka müügiartikleid. Varasemalt tuntud hankija artiklid on leitavad nüüd ostuartiklite alt. Lisasime programmi müügiartiklid, kuna Directo kasutajad soovisid laoartiklitele omistada erinevaid koode ka müügi jaoks. Lisaks saab neile määrata erinevaid vaikimisi koguseid ja variandi lõikes hindu. Antud funktsionaalsus on eriti kasulik jaekaubanduses, kuna võimaldab erinevate triipkoodide abil müüa nii tüki- kui ka pakikaupa.

Ostuarvete masskustutamine
Kasutajad, kes tegelevad ostuarvetega, saavad nüüd rõõmustada, sest lõpuks on sarnaselt müügiarvetele võimalik ka ostuarveid kerge vaevaga massiliselt kustutada. Vastav nupp ilmub, kui vaadata kinnitamata ostuarvete aruannet.

Telema liidesesse lisandus tagastus
Telema andmevahetusse tuli juurde tagastuse dokument, millest on eriti kasu Directo kasutajatele, kes saadavad kaupa Selverisse. Eelnevalt seadistatud klientide puhul ei ole vaja midagi eraldi juurde seadistada. JUHEND

Infomull
Kas dokumendi sisu on võimalik näha ilma seda avamata? Jah – varasemalt tuttav infomull on nähtav nüüd ka registrites. Infomull on informatiivne aken, mis ilmub nähtavaks hiirega dokumendi numbri peale liikudes. Eelnevalt seadistatud infomull aitab aega kokku hoida, kuna kuvab ilma liigse hiireklõpsuta näiteks arve päise ning ridade andmeid. Tore uudis on ka see, et infomulli sisu on vastavalt soovile muudetav ning samade väljade seast saab üldotsingu alt otsida. JUHEND