fbpx

Geenius.ee:
Kuidas automatiseerida ka oma klientide tegevusi? Kasuta nutikaid LinkPay makselinke

25. jaan. 2023

Kogemuslugu on kirjutatud ETS NORD finantsjuhi Ene Saluste kommentaaride ning Geenius.ee artikli põhjal. Loe artiklit Geenius.ee portaalis.


Tänapäeva ettevõtluses on automatiseerimine üks efektiivsemaid võimalusi, millega konkurentsis püsida ning saavutada maksimaalset tõhususust. Automatiseerida annab suuremat osa ettevõtte protsessidest alates tootmisest kuni arveldamiseni. Kui arvete väljastamised ja laekumiste kontrolli saab ettevõttes ära teha kasutusel olev nutikas majandustarkvara, siis klientide jaoks on võimalik automatiseerida ehk äärmiselt mugavaks teha ka arvete tasumine. Selleks on mitmed nutikad ettevõtted võtnud kasutusele LHV Panga LinkPay makselingid, mille abil saab oluliselt tõsta ja kiirendada arvete laekumist, vähendada vigade teket ning automatiseerida raamatupidamist.

Ventilatsioonisüsteeme tootev rahvusvaheline ettevõte ETS NORD võttis LinkPay makselingid kasutusele juba 1,5 aastat tagasi. „Arvete väljastamise ning pangast tulevad laekumised oleme suutnud ettevõttes kasutusel olevas Directo äritarkvaras juba ammu hästi ära automatiseerida,“ jagab oma kogemust ETS NORD finantsjuht Ene Saluste, „väljakutse tekkis meil aga ettemaksude laekumisega – kliendid kippusid ülekannet tehes tihti unustama lisada viitenumbri, nii et äritarkvara ei osanud neid ettemakse ühegi arvega ära siduda. See tuli ikkagi lõpuks käsitööna ära teha, mis oli ajakulukas.“

Lahendus makselingi abil

ETS NORD võttis selle olukorra lahendamiseks kasutusele LHV Panga LinkPay makselingid, mis integreeriti majandustarkvarasse.

„Directo äritarkvara saadab meil panka automaatselt kõik arve maksmiseks vajalikud andmed, mille alusel loob panga infosüsteem maksjale eeltäidetud maksekorralduse,“ selgitab Saluste. Edasi tuleb ETS NORD kliendil maksekorraldus lihtsalt ära kinnitada, vajadusel andmeid täpsustades, ja makse liigubki automaatselt läbi panga ning ettevõtte raamatupidamise. Nii on kindel, et ülekanne sisaldab kõiki vajalikke andmeid ja raamatupidamises ei kulu aega vigade parandamisele, tagasikannetele või maksete sidumisele arvetega.

Ene Saluste kinnitab, et uuele süsteemile üleminek läks libedalt – vaja oli vaid ettevõttes juba pikemat aega kasutusel olevas Directo majandustarkvaras luua arvetele LinkPay makselingi ja QR-koodi automaatse lisamise võimalus ning uus funktsionaalsus oligi kasutamiseks valmis. „Idee sellise lahenduse ellu viimiseks saime äritarkvara Directo uudiskirjast, milles tutvustati LinkPay võimalusi“, meenutab ta.

Directo oli 2020. aastal esimene äritarkvara, mis liitus LinkPay digimakse platvormiga ja pakkus klientidele võimalust lisada tarkvarast saadetavatele arvetele ka LinkPay makselingid.

Ka turvalisus on oluline

Üks makselingi puhul üles kerkiv küsimus seostub viimasel ajal levima hakanud pettustega, kus e-maili või SMS-i teel saadetavates kirjades kutsutakse üles kaasa pandud lingile klikkima.

ETS NORD kuvab selle riski maandamiseks makselinki mitte e-mailis vaid otse arvel endal. „Me ei tahtnud, et see oleks lihtsalt e-mailisisene lahendus. Sellistesse e-maili linkidesse suhtuvad inimesed pettusi kartes arusaadavalt ettevaatlikult. Kasutades ära LinkPay ja Directo võimalusi, panime me e-maili asemel nii lingi kui QR-koodi otse arvele, mis on kliendi jaoks tuntud ja kindlal vormil ning mida niisama lihtsalt võltsida ei saa,“ selgitab ta.

Ettemaksude tasumise automatiseerimine muudab eeskätt mugavamaks ETS NORDi klientide elu, aga see aitab ka ettevõttel endal efektiivsemalt tegutseda.

„Tänu kiiremini laekuvatele maksetele ning laekumiste automaatsele arvetega sidumisele lähevad meil nüüd tellimused töösse oluliselt kiiremini. Seega saavad meie rahuolevad kliendid need ka varem kätte,“ toob Ene Saluste välja selle, mida kliendid lisaks mugavatele makstele veel uuest lahendusest võidavad. „Oleme tellijatelt korduvalt positiivset tagasisidet saanud,“ kinnitab ta, „ETS NORD pakub oma klientidele parimat teenust ja kvaliteetset toodet, mitte ei müü odavaimat hinda. Lahendused nagu LinkPay aitavad meil kindlasti seda eesmärki saavutada.“


Kui Sul on huvi LHV LinkPay teenuse vastu, siis uuri lähemalt siit: www.lhv.ee/et/maksete-kogumine.