fbpx

Raamatupidamisbüroode veebiseminari Q&A ning järelvaatamine

4. mai 2023

4. mail 2023 korraldasime koostöös CostPocketiga veebiseminari “Digitaliseeri ja võta reeded vabaks!”. Siin on veebiseminaril osalejate poolt esitatud küsimused ning meie spetsialistide antud vastused.

Veebiseminar on järelvaadatav siin.


1. Mis lisandväärtust annab Costpocketi e-arve vastu võtmine, kui Directos juba on moodul aktiveeritud. Kas e-arveid saab ka saata Costpocketi kaudu?

CostPocketi kaudu saab e-arveid vastu võtta. Müügiarved saadetakse välja Directost ning seetõttu on kasulik Directos seadistada RIK e-arvete vastuvõtt ja väljasaatmine, mis on Directo kliendile tasuta teenus. Costpocketi ülesandeks jääb pdf arvete digitaliseerimine, kulutšekkide digitaliseerimine ja kuluaruannete saatmine Directosse e-arve formaadis.

CostPocketiga e-arveid vastu võttes on võimalik saada kõikidest e-arvetest koopiaid ka emailile.


2. Kas ostuarvel olevad erinevad read tulevad ka CostPocketisse automaatselt erinevate ridadena?

Costpocket digiteerib standardlahendusena ühe reana. Eraldi read tuuakse välja käibemaksukoodide lõikes.

Kui on vajadus ridadepõhiseks digitaliseerimiseks, tuleb vastav teenus CostPocketis aktiveerida.


3. Kui kasutada Directos arvetest koopia tegemist eelnevast arvest, siis kuidas kohustuslikud väljad toimivad Directos?

Kui kohustuslikud väljad Directos on arve puhul seadistatud, siis eelnevast arvest koopiat tehes rakenduvad reeglid ka uuele arvele ja kui vastavad kohustuslikud väljad on tühjad, siis arvet salvestada ei saa.


4. Millal oleks lootus saada Directos gateway ka Luminoriga?

Ajavaadet antud arendusele anda hetkel ei oska, kuna nõudlus antud gateway suuna osas on väike.


5. Kui menetlus on Directos konfigureeritud, siis kas CostPocketi kinnitusringil on mingi lisandväärtus? Mõlemat korraga  kasutada ei tundu nagu lisandväärtust loov?

Kui Directos on menetlus seadistatud, siis CostPocketis kinnitusringi seadistamine lisandväärtust ei anna. Kinnitusring on mõistlik seadistada kas Directos või CostPocketis.


6. Kas CostPocketis konfigureeritavad kululiigid jõuavad ka Directosse või see info on ainult CostPocket keskkonnas? Kas neid kululiike on võimalik kasutada Directo arve automaatikas?

Kulutuste tüübid tuleb seadistada nii CostPocketis kui ka samade koodidega Directos. Kui mõlemas keskkonnas on külutüübid õigesti seadistatud, siis lisab Directo automaatselt kuludokumentidele juurde ka käibemaksukoodi ja kulukonto.

Directos on võimalik kulutuste tüübid võtta kasutusele ka ostuarve puhul.


7. Küsimus Joonasele: ma juba olen kasutanud CotPocketit ühel meieliaadressiga, see on seotud Meritiga. Nüüd oleks vaja CostPocketit kasutada Directos ja see on seotud teise meiliaadressiga.

Minu soovitus on kasutada kõikide ettevõtete registreerimisel sama emaili, siis näete sisse logimisel kõiki oma ettevõtteid. Igal ettevõttel saab olla erinev liidestus raamatupidamistarkvaraga.


8. Kas CostPocketi kaudu saadetavatele ostuarvetele saab objektid automaatselt külge seadistada?

Kõige lihtsam on objekti sümbol lisada e-kirja pealkirja (subject:).


9. Palun täpsustage, mida tähendab PEPPOL teenus, mida hakkate suvest pakkuma?

PEPPOL andmevahetusvõrgustik on rahvusvaheline andmevahetusvõrgustik Pan-European Public Procurement Online (üleeuroopaline e-arvete võrgustik). Sellega on tänasel päeval liitunud 800 000 ettevõtet.


Veebiseminari järelvaatamine Youtubes: