fbpx

Haigushüvitiste maksmise kord muutub taas alates 1. juulist 2023

24. mai 2023

2021. aasta algusest kehtima hakanud haigushüvitiste maksmise ajutine kord, mille järgi makstakse töötajale haigestumise korral hüvitist alates teisest päevast, lõpeb peagi ehk 30.06.2023. Alates 01.07.2023 haigestunud töötajatele tuleb arvestada haigushüvitiste päevi taas vana (enne 2021. aastat kehtinud) korra järgi. Esimene kuni kolmas haiguspäev hakkab jälle olema töötaja omavastutus, tööandja maksab hüvitist neljandast kuni kaheksanda päevani ning Tervisekassa alates üheksandast haiguspäevast.

Directos on ajutise haigushüvitise korra tõttu mõistlik olnud kasutada paralleelselt kahte erinevat puudumise liiki ja töötasuvalemit:

  1. ajutise korra puudumise liik ja töötasuvalem
  2. vana/uue korra puudumise liik ja töötasuvalem

Loodetavasti Sa lõid 2021. aasta alguses uue valemi ja puudumise liigi, mitte ei kirjutanud vana üle? Kui jah, siis on Sul nüüd väga mugav hakata kasutama taas vana valemit ning liiki. Kui Sul aga ei ole enne 2021. aasta algust kehtinud puudumise liiki ja töötasuvalemit alles, siis pead need nüüd uuesti looma. Puudumiste liikide seadistamise kohta saad täpsemalt lugeda siit: Puudumiste liigid ja töötasuvalemite kohta siit: Töötasuvalemid.

Miks on vaja korraga kahte erinevat liiki ja töötasuvalemit? Kui töötaja haigestub juunis, siis tuleb arvestada talle haigustasu ajutise korra järgi, aga kui töötaja haigestub juulis, siis uue korra järgi (ei pea taas hakkama looma uut valemit ning puudumise liiki). Selleks, et Directo neid eristaks, ongi vaja erinevaid liike ja valemeid.


Loe ja vaata haigusvüvitiste maksmise korra taastumise kohta ka err.ee uudisteportaalist.