fbpx

Directo uudised novembris 2022

24. nov. 2022
nipivideo
KASULIK NIPP!
Käes on aasta lõpp ja Sul on tihti vaja aruannetest vaadata käesoleva aasta viimase ning järgmise aasta esimese kuu andmeid?
 
Nüüd saad uue võimalusena nii aruannetes kui dokumentidel perioodi valikus “#”-märgi abil liikuda kiiresti käesoleva ning järgmise aasta vahel. “!”-märki kasutades saad aga vaadata eelmise aasta andmeid
VAATA, KUIDAS KASUTADA “#” ja “!” MÄRKE →

NB! Sulgeme peagi directo.gate.ee serveri. Mida pead sellega seoses ette võtma?
Kogenud Directo kasutajad teavad, et meie teenusele pääseb ligi mitme erineva aadressi kaudu, sealhulgas ka algusega https://directo.gate.ee. Hea uudis on see, et 2023. aasta alguses muutub Sinu elu lihtsamaks ning kasutusele jäävad ainult directo.ee aadressid nagu näiteks login.directo.eeportal.directo.ee või ka minufirmadirectonimi.directo.ee. Peagi sulgeme vana directo.gate.ee serveri.

Uue serveri kasutuselevõtu eesmärk on pakkuda Sulle paremat kasutuskogemust ning suurendada teenuse turvalisust, töökindlust ja -kiirust. Uus platvorm kasutab värskeid ja kehtivaid turvaprotokolle, mis on hädavajalik teenuse turvaliseks kasutamiseks.

Tõenäoliselt Sa kasutad juba praegu uut aadressi login.directo.ee, kuid selleks, et vana platvormi täielikul sulgemisel jätkuks tõrgeteta töö, kontrolli, et kasutad Directosse sisenemisel, veebilehitseja otsetees/bookmarkis või desktopi/töölaua otsetees alati õiget aadressi. Vajadusel pöördu oma IT-toe poole või edasta neile see info.

Väga tähtis on see info edastada ka partneritele, kui Sinu Directo on liidestatud välise osapoolega, mis saadab või käib pärimas andmeid Directost (näiteks veebipood, mis suhtleb Directoga otse üle liidese)!
LOE, MIDA PEAD TEGEMA→  

Kasuta statistikaaruande „Mees- ja naistöötajate brutotunnitasu oktoobris“ esitamisel soo filtrit
Kohe-kohe (juba 1. detsembriks) tuleb Statistikaametile esitada statistikaaruanne „Mees- ja naistöötajate brutotunnitasu oktoobris“. Aruande jaoks vajalikud andmed saad kiiresti kätte Directo “Palk ja tööjõud kuu” aruandest, kasutades selleks sugude kaupa filtreerimist.

Nii hoiad kokku oluliselt aega ja välistad vigade tekkimise võimaluse.
LOE, KUIDAS KASUTADA SOO FILTRIT→

Kasuta müügitulemuste analüüsiks ja visualiseerimiseks “Müügigraafik” aruannet
Vajad kiiret ülevaadet ettevõtte müügitulemuste kohta? Soovid näha graafiliselt käibe või keskmise ostu muutumist? Tahad võrrelda müüki eelarvega, omavahel osakondi või müügitöötajaid?

Kasuta selleks Directo suurepärast tööriista Müügigraafik, mille leiad siit: Müük→ ARUANDED → Müügigraafik.
LOE MÜÜGIGRAAFIKU VÕIMALUSTE KOHTA→

Uus “Tasumine” dokument
Uue kujundusega “Tasumine” dokument on kasutamiseks valmis ning meie klientide suurel soovil on sellele lisatud nüüd ka ettemaksu ID (EtteID) funktsionaalsus.

EtteID abil saavad kõik ettemaksud oma koodi, mis võimaldab neid täpsemalt jälgida ning õigete ostuarvetega siduda.
TUTVU UUE DOKUMENDI VÕIMALUSTEGA→

Uued võimalused Cargosoni transporditellimuste liidese kasutajatele
Erinevad Directo kliendid kasutavad oma tööprotsessides transpordifirmadega suhtlemiseks erinevaid dokumente. Kui seni oli võimalik Cargosoni liidese kasutajatel luua Directos veotellimusi Müügi- ja Ostutellimustelt, siis nüüd on meil hea uudis neile, kes on harjunud tegema veotellimusi Pakkumistelt, Lähetustelt või Arvetelt.

Nüüd saad mugavalt saata veotellimusi otse oma lemmikvedajatele (Schenker, DPD, DSV, DHL, Fedex vms) ka PakkumiseLähetuse ja Arve dokumentidelt, et saada kiiresti parim veotellimuse pakkumine. See aitab oluliselt kokku hoida väärtuslikku aega ning vältida vigasid.
LOE CARGOSONI LIIDESE UUTE VÕIMALUSTE KOHTA→

KASUTAJATOE KKK: kuidas luua kauba tagastamisel hankijale korrektne kreeditsissetulek?
Tellitud kauba hulgast tuleb välja praaktoode, mis on vaja hankijale tagasi saata? Kuidas see vormistada nii, et kõik oleks korrektne (laoseis väheneb ja toode läheb tagasi õigele hankijale temalt sisse ostetud hinnaga)?
LOE, KUIDAS VORMISTADA KREEDITSISSETULEKUID→

Directo toetab enneaegseid lapsi ja nende peresid
17. novembril tähistati rahvusvahelist enneaegse sünni päeva ja on saanud traditsiooniks, et sel õhtul värvub maailm enneaegselt sündinud laste, nende perede ja kõigi toetajate auks sirelilillaks. Ka Directo toetab enneaegseid lapsi ning seega värvisime oma kontori 17. novembril sirelilillaks.

Vaata pilte ja videot, milline Directo kontor välja nägi. Kui soovid samuti enneaegseid lapsi ja nende peresid toetada, leiad allolevale nupule klikkides infot ka selle kohta.
KUIDAS TOETADA ENNEAEGSEID LAPSI?→

Keeleuuendus: “palk” on nüüd “töötasu” ja “persoon” on “töötaja”
Anname teada palga- ja personalivaldkonda puudutavast keelekorrektuurist, mille käigus muutusid järgnevad terminid registrites, aruannetes ja seadistustes:

  • Persoon ja Kasutaja on nüüd Töötaja
  • Palk on nüüd Töötasu
  • Palga tasumine on nüüd Töötasu väljamakse

Viisime uuenduse läbi, kuna samad terminid on kasutusel ka töölepingu seaduses. NB! Kasuta uusi nimetusi nüüd ka peamenüüs kiirotsingul ehk “õhku kirjutades”.


Täname, et oled Directo uudiskirja tellija! Kui arvad, et see pakuks huvi ka Sinu kolleegidele, siis kutsu neid samuti uudiskirjaga liituma →.

Loe ka eelmisi uudiskirju →.

Vaata järelvaatamisest Directo veebiseminare →.