fbpx

Agapics AS tegevjuht Merle Peters: „Directo äritarkvara aitas meil lahendada ettevõtte kasvuprobleeme.“

25. apr. 2024
Agapicsi tegevjuht Merle Peters

Eesti  kinketoodete sektori turuliider Agapics AS on alates 2020. aastast oma äritegevuses ja tööprotsesside efektiivsemaks muutmisel kasutanud Directo majandustarkvara. Directo koos ärianalüütika tarkvara Tarcetaga on ettevõtte kasvu toetamisel osutunud olulisteks tööriistadeks, mis võimaldavad Agapicsi tegevjuhil Merle Petersil teha julgemaid ja targemaid strateegilisi otsuseid. „Julgeks teeb mind see, et mul on olemas kvaliteetsed andmed, mille põhjal teha otsuseid ja võtta ka mõõdukaid riske. Kasvu saavutasime tänu sellele – kõhutundel põhinevate otsuste tegemisel Agapicsis enam ruumi ei ole,” selgitab Merle.

Merle Peters räägib samal teemal ka 16. mail 2024 29. Pärnu Juhtimiskonverentsil Directo töötoas

Loe lähemalt siit.

Väljakutsed ning vajadus funktsionaalse äritarkvara järele

Enne Directo kasutuselevõttu oli ettevõtte ees mitmeid väljakutseid, millest olulisemad olid seotud andmete turvalisuse, andmete kvaliteedi, omavahel mitte suhtlevate tarkvarade, raamatupidamise ning müügitöö korraldamisega.

Merle jaoks viimaseks tõukeks Directo kasutusele võtmisel oli Selveri piimaletis saadud kõne Teliast, milles teda teavitati küberrünnakust Agapicsi serveri pihta. Samal ajal oli ettevõte silmitsi ka raamatupidamisega seotud väljakutsetega, kuna finantsjuht oli pensionile minemas ning olemasolev raamatupidamistarkvara oli ebaefektiivne ehk ei suutnud tagada nõuetekohast andmete liikumist ega suhtlust erinevate osakondade vahel. Oli selge, et ettevõte vajas multifunktsionaalset äritarkvara, mis vastaks nende mitmekülgsetele vajadustele.

Lahendus Directo ja Tarceta näol

Otsus ja tarkvara juurutamine tehti kiiresti – Agapicsis võeti kasutusele Directo äritarkvara, mis võimaldas efektiivsemaks muuta mitmed olulised protsessid nagu ettevõtte juhtimine, raamatupidamine, müük ja laojuhtimine. Uue tarkvara kasutuselevõtt ei olnud lihtne, kuna samal ajal tuli korrastada kõik ajaloolised andmed ning muuta ka vanu protsesse, et need vastaksid uutele lahendustele. See on tagasi vaadates aga väga positiivne, sest tehtud sai kasulikke muudatusi, milleni muidu arvatavasti ei oleks jõutud.

Väga kasulik Directo äritarkvara kasutusele võtmisel oli see, et Directoga on võimalik liidestada teisi lahendusi nagu müügi- lao- või ärianalüütika tarkvara, millest on andmete kogumisel ning haldamisel äärmiselt suur kasu.

Tulemused ja muutused

Pärast Directo kasutuselevõttu on ettevõte märganud mitmeid positiivseid muutusi. Andmekvaliteet on paranenud, otsustusprotsessid on muutunud tõhusamaks ning müügi- ja raamatupidamisprotsessid on automatiseeritud, mis vähendab oluliselt inimlike vigade tekkimise võimalusi. Lisaks on vähenenud nii aja- kui rahakulu. Näiteks raamatupidamisosakonna töötajate arv on kahanenud nullini ning kulud kordades vähenenud, erinevate protsesside peale kulub vähem aega, keerulisi juhtimisotsuseid saab teha kiiremini, andmete sisestamine toimub vaid üks kord ja nende tekkimise juures. Nutikad tööriistad võimaldavad isegi juhil teha paar tundi lühemaid tööpäevi.

Koos Directoga ka Tarceta ärianalüütika kasutusele võtmine on võimaldanud ettevõttel süvitsi analüüsida müügitrende, tuvastada võimalusi kasvuks ning kohandada oma strateegiat sellele vastavalt.

Enne Directo ja Tarceta kasutusele võtmist oli Agapicsi turuosa omas segmendis 56%, aastal 2023 oli see juba 75% ning toetudes andmetele ja täpsemale planeerimisele on see tänaseni tõusuteel. Agapicsi käive on peale Directo ja Tarceta kasutusele võttu tõusnud 65% võrra. Lisaks on ettevõte suutnud efektiivsemalt hallata oma toote- ja kliendiandmeid, mis võimaldab tõhusamat planeerimist ja juhtimist.


Kuula lähemalt 29. Pärnu Juhtimiskonverentsil

Directo ja Tarceta äritarkvara lahendused on toonud Agapicsile olulisi eeliseid, aidates ettevõttel saavutada suuremat efektiivsust, kasvu ja julgemaid, aga samas targemaid juhtimisotsuseid. Oled oodatud Merle Petersi juhtimiskogemusi Directo ja Tarceta kasutamisel kuulama ka Pärnu Juhtimiskonverentsil 16. mail kell 15:15 toimuvas Directo töötoas.